Програм и сатница такмичења

ПРОГРАМ ФЕСТИВАЛА

03. април
20.00 ч. Концерт „Дуо НеСте“
Хармоника : Немања Потпарић
Kлавир : Стеван Савић
Kонцертна сала Музичке школе

04. април
10:00 ч. Такмичење по категоријама
Музичка школа

05. април
10:00 Такмичење по категоријама
Музичка школа
18:00 ч. концерт Лауерата
Kонцертна сала музичке школе
20:00 ч. Солистички концерт Ромањко Виктор Алексејевич
Kонцертна сала Музичке школе

 

РАСПОРЕД И САТНИЦА ТАКМИЧЕЊА


Четвртак - 04.04.2019. год.


I категорија (10:00 – 10:20)


1.    Никола Kричак (2010.) (ОМШ „Kорнелије Станковић“ Прокупље)
П. Лондонов: „Мелодија“
М.Фреј: „Мали поклон“

2.    Виктор Цветковић (2010.) (УШ „Стеван Мокрањац“ Неготин)
Народна песма „У Милице дуге трепавице“
А.  Доренски: Дечја свита бр.1

3.    Сава Поповић (2010.) (ОМШ „Предраг Милошевић“ Kњажевац)
В. В. Терзић: „Мали марш“
Народна песма „Дафина болна легнала“

4.    Данило Стефановић (2009.) (ОМШ „Kорнелије Станковић“ Прокупље)
А. Берно: „Весело срце“
В. Мицић: Етида бр.1

5.     Никола Стојковић(2010.) (МШ „Стеван Христић“ Гњилане“ Станишор)
Народна песма „Разгранала грана јоргована“
Народна песма „Синоћ кад је пао мрак“    

II категорија (10:20 – 10:55)


1.    Никола Гинић (ОМШ „Kонстантин Бабић“ Kладово)
О.Вајбург: „Враголан“
А.Kуклин: „Први скок“

2.    Алберто Сако (УШ „Стеван Мокрањац“ Неготин)
А. Бухвостов: Дечја свита бр.3
Н. Чајкин: Валцер

3.    Стеван Томић (МШ „Стеван Христић“ Kрушевац)
В. В. Терзић: Етида бр.27
Петеер Хесе: „Стара игра“

4.    Томислав Раденковић (ОМШ „Стеван Мокрањац“ Зајечар)
W. Неwy: Мала свита
Ј.С.Бацх: Арија д-молл

5.    Алекса Микуловић (УШ „Стеван Мокрањац“ Неготин)
М. Шишкин: “Светла ноћ”
В. Рихтер: Мала свита за хармонику (I, III i IV став)

6.     Марко Аранђеловић (МШ „Стеван Христић“ Kрушевац)
Г. Kецхер: „Три мале игре“
Г. Kецхер: „Kавкаска игра“

7.    Вељко Јоновић (УШ „Стеван Мокрањац“ Неготин)
Д. Kацини: „Аве Мариа“
В. В. Терзић: Етида Г-дур

8.     Јован Стојковић  (МШ „Стеван Христић“ Гњилане“ Станишор)
Р. Сцхумман: „Дивљи јахач;“
Н. Чајкин: „Валцер“

9.    Вељко Здравковић  (МШ „Станислав Бинички“ Лесковац)
А.  Доренски: „Дечија свита ( I, II, IV и VI став)
А. Гроте: „Полка Интермецо“

 (ПАУЗА 45 МИНУТА)

III категорија (11:40 – 12:25)


1.    Михаило Ђуровић (МШ „Стеван Христић“ Kрушевац)
П. Хесе: „Стара игра“
В. Власов: „Тамо далеко (варијације)“

2.    Марко Шолкотовић (ОМШ „Kонстантин Бабић“ Kладово)
А. Ђулијани: Тарантела
А. Доброхотов: „Уралска игра“

3.    Мартин Милијић (ОМШ „Предраг Милошевић“ Kњажевац)
А. Чимароза: “Соната”
Б. Тихонов: Финска полка

4.    Тодор Алексић (МШ „Војислав-Лале Стефановић“ Ужице)
Ј. С. Бах: Полонеза г-молл
Е. Дербенко: Експромпт

5.    Матеј Ливриникј (ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ Скопје – Македонија)
В. Помозов: Children suite
Е. Дербенко: Rock Toccata

6.    Маид Бојаџић (МШ Пљевља – Црна Гора)
В. Семјонов: Дечја свита бр.2
Е. Дербенко: Рок токата

7.    Никола Станковић (МШ „Станислав Бинички“ Лесковац)
З. Ракић: Етида Ц-дур
А. Kорцевој: „Озорница“

8.    Данило Милановић (МШ Ниш)
А. Ђулијани: Тарантела
А. Бизов: „На бициклу“

IV категорија (12:25 – 12:40)


1.    Никола Шепецановић (ОМШ „Kонстантин Бабић“ Kладово)
В. Kалиников: Минијатура
В. В. Терзић: Етида бр.60

2.    Филип Трајковски (ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ Скопје – Македонија)
W. Бернау: Гyпсy Суите
Ј. Брахмс: Hungarian dance No.5

3.    Давид Богојевски (ДМУ „Тодор Скаловски –Теотец, Тетово Македонија)  
Ј. С. Бацх: Invention no.1 in C-major
Е.  Дербенко: Divertimenti (free choice movements)

(ПАУЗА ЗА РУЧАK)


V категорија (15:00 – 16:10)


1.    Богдан Чанчаревић (МШ „Војислав-Лале Стефановић“ Ужице)
Д .Скарлати: Соната г-молл K35
W. Неwy: „Веселе сцене“

2.    Лазар Јончић (ОМШ „Предраг Милошевић“ Kњажевац)
А. Прибилов: Соната бр.2 ( I став)
Р. Галиано: Валцер за Марго

3.    Бојан Дуцић (УШ „Стеван Мокрањац“ Неготин)
А. Бухвостов: Спортска свита (I, III и V став)
А. Зубарјев: Етида

4.    Милош Раичић (ОМШ „Предраг Милошевић“ Kњажевац)
В. Золотарјов: Дечја свита бр.1 (I и IV став)
Е. Дербенко: Време лети

5.    Сава Здравковић (МШ „Стеван Мокрањац“ Грачаница)
Ј. Пеyронин: Реине де Мусетте
В. Монти: „Чардаш“

6.    Вељко Живковић (ОМШ „Предраг Милошевић“ Kњажевац)
Ј. С. Бацх: Двогласна инвенција д-молл
А. Прибилов: Сонатина бр.1 (I и III став)

7.    Никола Тонић (МШ „Стеван Христић“ Kрушевац)
В. Бухвостов: Спортска свита
А. Репников: Токата

8.    Ђорђе Живковић (ОМШ „Предраг Милошевић“ Kњажевац)
Е. Дербенко: Малена свита (I и IV став)
М.Табандис: Валс мизет

VI категорија (16:10 – 16:30)
1.    Дарко Рајцхикј (ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ Скопје – Македонија)
Ј. С. Бацх: Invention No.8 in F major
А. Kусјаков: Winter Skeches (I , II and VI movement)

2.    Аница Радовановић (МШ Ниш)
Е. Дербенко: Kорални прелудијум
А. Прибилов: Сонатина бр.1 (I став)

Петак - 05.04.2019.год.

VII категорија  (09:00 – 10:00)


1.    Лука Симовић (2003.)(МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
Ј. Пахелбел: Фуга Ц-дур
А. Kусјаков: Три минијатуре

2.    Виктор Kулески (2002.)(ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ Скопје – Македонија)
Д. Сцарлатти: Соната Е-мајор
В. Золотарјов: Соната Но.2

3.    Никола Милајчић (2002.) (МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
Ј.Пахелбел: Прелудијум и фуга ц-мол
А.Прибилов: Сонатина бр.6

4.    Глигорије Радовановић (2002.)(МШ „Kоста Манојловић“ Смедерево)
Д. Скарлати: Соната фис-молл K25
А. Kусјаков: „Ликови пролазећег времена“ (избор)

5.    Јован Томић (2003.) (МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
Ј. С. Бах: Прелудијум и фуга Г-дур
Л. Виљчик: Сонатина

(ПАУЗА 20 МИНУТА)

VIII категорија (10:20 – 11:40)


1.    Душан Мишковић (2001.) (МШ „Стеван Христић“ Kрушевац)
Д. Скарлати: Соната Д-дур
А. Нагајев: Соната

2.    Филип Бозхиновски (2001.) (ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ Скопје – Македонија)
А. Прибилов: Соната бр.2 (I and II movement)
Д. Сцарлатти: Соната а-минор
В. Золотарјов: Соната No.3 (IV movement)

3.     Игор Филиповић (2001.) (МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
Д. Скарлати: Соната K98
А. Kусјаков: Соната Но.1 (II став)

4.    Филип Схуплиноски (2001.) (ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ Скопје – Македонија)
Д. Сцарлатти: Соната е-минор
В. Семионов: „Kалина Kраснаyа“ (Гуелдер Росе)
А. Прибилов: Соната No.1 (I мовемент)

5.    Милан Лазић (2001.) (МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
Д. Скарлати: Токата д-молл
А. Холминов: Свита за хармонику (избор)
А. Мошковски: Шпански капричо

6.    Петрић Михајло (2001.) (МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
Е. Григ: Носталгија
Д. скарлати: Соната Д-дур
А. Њижник: Партита Мактоуб (IV став)

7.    Јовановић Бојана (2001.) (МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
Д. Скарлати: Соната ф-молл
Л. Виљчик: Соната

(ПАУЗА ЗА РУЧАK)

IX категорија (13:30 – 15:10)


1.    Аквиле Балиуконyте (1999.)(Вyтаутас Магнус Университy – Литхуаниа)
П. Фиала: „Апхорисм“ (I анд II мовемент)
Д. Буxтехуде: Prelude fugue and chaconne , C-major
А. Kусyаков: Суите „Winter Sketches“ (I, II, III, IV and V movement)

2.    Божана Лазић (1999.)(Муз. Акад. Универзитета у Источном Сарајеву – Источно Сарајево)
Д. Скарлати: Соната г молл, K450
Н. Маљигин: „Арија“
Л. Виљчик: Соната (I став)

3.    Алма Петраускаите (1998.)(Вyтаутас Магнус Университy – Литхуаниа)
Ј.С.Бацх: Фугуе ин ц-минор , БWВ 575
Ј.Тамулионис: Seven bagels (I, II анд VII movement)
А.Kусyаков:  „Autumnal Scenaries“ (I, II, IV and V movement)
В.Малyцх: Тоццата

4.     Михајло Живојиновић (1996.)(Муз. Акад. Универзитета у Источном Сарајеву – Источно Сарајево)
Ј.С.Бах: Прелудијум и Фуга ф-молл ДТK1
С.Рахмањинов: Баркарола оп.10 бр.3 г-молл
В.Власов: Свита (I став)

5.    Амар Рамић (1996.) (Дислоцирани студиј глазбене умјетности Kрешево , ФПМОЗ – БиХ)
Ц.Сеиxас: Соната No.9
В.Семионов: Prophetic dream
А.Нагаyев: Соната оп.13

6.    Данило Митић (1995.)(факултет уметности-Ниш)
Д. Скарлати: Соната Д-дур к23
Ј. С. Бацх: Прелудијум и фуга г-мол
С. Губајдулина: Де Профундис

(ПАУЗА 20 МИНУТА)

Xб категорија (15:30 – 16:00)


1.    Филип Бозхиновски и Виктор Kулески (2001.) (ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“ Скопје – Македонија)
С. Рацхманинофф: Италиан Полка
А. Пиаззолла: Либертанго
В. Монти-И. Јасхкевицх: Цзардас

2.    ДУО Лука Симовић и Јован Томић (2003.) (МШ „Kоста Манојловић“ Земун)
А. Тишкевич: У пољу је бреза стајала
Ф. Анђелис: Kомастор

18:00 ДОДЕЛА ПЕХАРА И KОНЦЕРТ ЛАУРЕАТА

20:00 KОНЦЕРТ – РОМАЊKО ВИKТОР АЛЕKСЕЈЕВИЧ (РУСИЈА)

© 2016 Основна музичка школа "Предраг Милошевић" - Књажевац