Концерт: Александар Комељков

У оквиру овогодишњег такмичења АКОРДЕОН ФЕСТ, нашим Књажевчанима и свим учесницима такмичења, представиће се солистичким концертом АЛЕКСАНДАР КОМЕЉКОВ, који припада групи најистакнутијих младих уметника на хармоници у Русији. Данас је студент 1. године хармонике на Руској националној музичкој академији Гњесиних у Москви у класи редовног професора В. А. Семјонова, Народног уметника Руске Федерације.

Најзначајнија признања овог младог уметника су:

1. место на Светском Трофеју хармонике (категорија Јуниор класик) 2014.г. у Каунасу, Литванија;
1. место на Светском Купу хармонике (категорија Јуниор класик) 2014.г. у Салцбургу, Аустрија;
1. место на Светском Трофеју хармонике (категорија Мастерс) 2015.г. у Мартинију, Швајцарска;
1. место на Светском Купу хармонике (категорија Мастерс) 2015.г. у Туркуу, Финска;
2. место у категорији композитора на Светском Трофеју хармонике 2016.г. у Портимау, Португалија;
1. место на Светском Купу хармонике (категорија Сениор класик) 2016.г. у Ростову на Дону, Русија.

Концерт ће се одржати 30. марта 2017. од 19 часова у Дому културе Књажевац.
Добродошли!