PROGRAM I SATNICA TAKMIČENJA
Četvrtak - 04.04.2019.god.
I kategorija (10:00 – 10:20)
1.    Nikola Kričak (2010.) (OMŠ „Kornelije Stanković“ Prokuplje)
P.Londonov: „Melodija“
M.Frej: „Mali poklon“

2.    Viktor Cvetković (2010.) (UŠ „Stevan Mokranjac“ Negotin)
Narodna pesma „U Milice duge trepavice“
A.Dorenski: Dečja svita br.1

3.    Sava Popović (2010.) (OMŠ „Predrag Milošević“ Knjaževac)
V.V.Terzić: „Mali marš“
Narodna pesma „Dafina bolna legnala“

4.    Danilo Stefanović (2009.) (OMŠ „Kornelije Stanković“ Prokuplje)
A.Berno: „Veselo srce“
V.Micić: Etida br.1

5.     Nikola Stojković(2010.) (MŠ „Stevan Hristić“ Gnjilane“ Stanišor)
        Narodna pesma „Razgranala grana jorgovana“
        Narodna pesma „Sinoć kad je pao mrak“    

II kategorija (10:20 – 10:55)
1.    Nikola Ginić (OMŠ „Konstantin Babić“ Kladovo)
O.Vajburg: „Vragolan“
A.Kuklin: „Prvi skok“

2.    Alberto Sako (UŠ „Stevan Mokranjac“ Negotin)
A.Buhvostov: Dečja svita br.3
N.Čajkin: Valcer

3.    Stevan Tomić (MŠ „Stevan Hristić“ Kruševac)
V.V.Terzić: Etida br.27
Peteer Hese: „Stara igra“

4.    Tomislav Radenković (OMŠ „Stevan Mokranjac“ Zaječar)
W.Newy: Mala svita
J.S.Bach: Arija d-moll



5.    Aleksa Mikulović (UŠ „Stevan Mokranjac“ Negotin)
M.Šiškin: “Svetla noć”
V.Rihter: Mala svita za harmoniku (I, III I IV stav)


6.     Marko Aranđelović (MŠ „Stevan Hristić“ Kruševac)
G.Kecher: „Tri male igre“
G.Kecher: „Kavkaska igra“

7.    Veljko Jonović (UŠ „Stevan Mokranjac“ Negotin)
D.Kacini: „Ave Maria“
V.V.Terzić: Etida G-dur

8.     Jovan Stojković  (MŠ „Stevan Hristić“ Gnjilane“ Stanišor)
R. Schumman: „Divlji jahač;“
N.Čajkin: „Valcer“

9.    Veljko Zdravković  (MŠ „Stanislav Binički“ Leskovac)
A. Dorenski: „Dečija svita(I,Ii,IV i VI stav)
A.Grote: „Polka Intermeco“

10.    Novak Djordjević (MŠ „Stevan Mokranjac“ Vranje)
V.Motov Etida br.2
Z.Rakić: Etida br.6


    




 (PAUZA 45 MINUTA)

III kategorija (11:40 – 12:25)
1.    Mihailo Đurović (MŠ „Stevan Hristić“ Kruševac)
P.Hese: „Stara igra“
V.Vlasov: „Tamo daleko (varijacije)“

2.    Marko Šolkotović (OMŠ „Konstantin Babić“ Kladovo)
A.Đulijani: Tarantela
A.Dobrohotov: „Uralska igra“

3.    Martin Milijić (OMŠ „Predrag Milošević“ Knjaževac)
A.Čimaroza: “Sonata”
B Tihonov: Finska polka


4.    Todor Aleksić (MŠ „Vojislav-Lale Stefanović“ Užice)
J.S.Bah: Poloneza g-moll
E.Derbenko: Eksprompt

5.    Matej Livrinikj (DMBUC „Ilija Nikolovski Luj“ Skopje – Makedonija)
V.Pomozov: Childrens Suite
E.Derbenko: Rock Toccata

6.    Maid Bojadžić (MŠ Pljevlja – Crna Gora)
V.Semjonov: Dečja svita br.2
E.Derbenko: Rok tokata

7.    Nikola Stanković (MŠ „Stanislav Binički“ Leskovac)
Z.Rakić: Etida C-dur
A.Korcevoj: „Ozornica“

8.    Danilo Milanović (MŠ Niš)
A.Đulijani: Tarantela
A.Bizov: „Na biciklu“

11.    Emilija Djordjević (MŠ „Stevan Mokranjac“ Vranje)
V.V Terzić Etida G-dur
V.Buhvostov: Mala svita

12.    Luka Belić(MŠ „Stevan Mokranjac“ Vranje)
A. Korobeinikov : Dobro jutro ; iz Jutarnje svite
V. Korčevoj: Mali virtuoz




IV kategorija (12:25 – 12:40)
1.    Nikola Šepecanović (OMŠ „Konstantin Babić“ Kladovo)
V.Kalinikov: Minijatura
V.V.Terzić: Etida br.60

2.    Filip Trajkovski (DMBUC „Ilija Nikolovski Luj“ Skopje – Makedonija)
W.Bernau: Gypsy Suite
J.Brahms: Hungarian Dance No.5

3.    David Bogojevski (DMU „Todor Skalovski –Teotec, Tetovo Makedonija)  
J.S. Bach: Invention no.1 in C-major
E. Derbenko: Divertimenti (free choice movements)

6.    Uroš Ristić (MŠ „Stevan Hristić“ Gnjilane)
S.Konjajev „Baaletska svita
 M.Hačaturov „Španska igra“    

13.    Andrija Mladenović (MŠ „Stevan Mokranjac“ Vranje)
J.Derbenko: Rok tokata
J.Gavrilov: Snežna oluja



(PAUZA ZA RUČAK)
V kategorija (15:00 – 16:10)
1.    Bogdan Čančarević (MŠ „Vojislav-Lale Stefanović“ Užice)
D.Skarlati: Sonata g-moll K35
W.Newy: „Vesele scene“


2.    Lazar Jončić (OMŠ „Predrag Milošević“ Knjaževac)
A.Pribilov: Sonata br.2 (I stav)
R.Galiano: Valcer za Margo


3.    Bojan Ducić (UŠ „Stevan Mokranjac“ Negotin)
A.Buhvostov: Sportska svita (I, III i V stav)
A.Zubarjev: Etida

4.    Miloš Raičić (OMŠ „Predrag Milošević“ Knjaževac)
V.Zolotarjov: Dečja svita br.1 (I i IV stav)
E.Derbenko: Vreme leti

5.    Sava Zdravković (MŠ „Stevan Mokranjac“ Gračanica)
J.Peyronin: Reine de Musette
V.Monti: „Čardaš“

6.    Veljko Živković (OMŠ „Predrag Milošević“ Knjaževac)
J.S.Bach: Dvoglasna invencija d-moll
A.Pribilov: Sonatina br.1 (I i III stav)

7.    Nikola Tonić (MŠ „Stevan Hristić“ Kruševac)
V.Buhvostov: Sportska svita
A.Repnikov: Tokata

8.    Đorđe Živković (OMŠ „Predrag Milošević“ Knjaževac)
E.Derbenko: Malena svita (I i IV stav)
M.Tabandis: Vals mizet

VI kategorija (16:10 – 16:30)
1.    Darko Rajchikj (DMBUC „Ilija Nikolovski Luj“ Skopje – Makedonija)
J.S.Bach: Invention No.8 in F major
A.Kusjakov: Winter Skeches (I , II and VI movement)

2.    Anica Radovanović (MŠ Niš)
E.Derbenko: Koralni preludijum
A.Pribilov: Sonatina br.1 (I stav)





Petak - 05.04.2019.god.

VII kategorija  (09:00 – 10:00)
1.    Luka Simović (2003.)(MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
J.Pahelbel: Fuga C-dur
A.Kusjakov: Tri minijature

2.    Viktor Kuleski (2002.)(DMBUC „Ilija Nikolovski Luj“ Skopje – Makedonija)
D.Scarlatti: Sonata E-major
V.Zolotarjov: Sonata No.2

3.    Nikola Milajčić (2002.) (MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
J.Pahelbel: Preludijum i fuga c-mol
A.Pribilov: Sonatina br.6

4.    Gligorije Radovanović (2002.)(MŠ „Kosta Manojlović“ Smederevo)
D.Skarlati: Sonata fis-moll K25
A.Kusjakov: „Likovi prolazećeg vremena“ (izbor)

5.    Jovan Tomić (2003.) (MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
J.S.Bah: Preludijum i fuga G-dur
L.Viljčik: Sonatina

(PAUZA 20 MINUTA)

VIII kategorija (10:20 – 11:40)
1.    Dušan Mišković (2001.) (MŠ „Stevan Hristić“ Kruševac)
D.Skarlati: Sonata D-dur
A.Nagajev: Sonata

2.    Filip Bozhinovski (2001.) (DMBUC „Ilija Nikolovski Luj“ Skopje – Makedonija)
A.Pribilov: Sonata br.2 (I and II movement)
D.Scarlatti: Sonata a-minor
V.Zolotarjov: Sonata No.3 (IV movement)

3.     Igor Filipović (2001.) (MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
D.Skarlati: Sonata K98
A.Kusjakov: Sonata No.1 (II stav)

4.    Filip Shuplinoski (2001.) (DMBUC „Ilija Nikolovski Luj“ Skopje – Makedonija)
D.Scarlatti: Sonata e-minor
V.Semionov: „Kalina Krasnaya“ (Guelder Rose)
A.Pribilov: Sonata No.1 (I movement)

5.    Milan Lazić (2001.) (MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
D.Skarlati: Tokata d-moll
A.Holminov: Svita za harmoniku (izbor)
A.Moškovski: Španski kapričo

6.    Petrić Mihajlo (2001.) (MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
E.Grig: Nostalgija
D.skarlati: Sonata D-dur
A.Njižnik: Partita Maktoub (IV stav)

7.    Јоvanović Bojana (2001.) (MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
D. Skarlati: Sonata f-moll
L.Viljčik: Sonata

(PAUZA ZA RUČAK)

IX kategorija (13:30 – 15:10)
1.    Akvile Baliukonyte (1999.)(Vytautas Magnus University – Lithuania)
P.Fiala: „Aphorism“ (I and II movement)
D.Buxtehude: Prelude fugue and chaconne , C-major
A.Kusyakov: Suite „Winter Sketches“ (I, II, III, IV and V movement)

2.    Božana Lazić (1999.)(Muz. Akad. Univerziteta u Istočnom Sarajevu – Istočno Sarajevo)
D.Skarlati: Sonata g moll, K450
N.Maljigin: „Arija“
L.Viljčik: Sonata (I stav)

3.    Alma Petrauskaite (1998.)(Vytautas Magnus University – Lithuania)
J.S.Bach: Fugue in c-minor , BWV 575
J.Tamulionis: Seven bagels (I, II and VII movement)
A.Kusyakov:  „Autumnal Scenaries“ (I, II, IV and V movement)
V.Malych: Toccata




4.     Mihajlo Živojinović (1996.)(Muz. Akad. Univerziteta u Istočnom Sarajevu – Istočno Sarajevo)
J.S.Bah: Preludijum i Fuga f-moll DTK1
S.Rahmanjinov: Barkarola op.10 br.3 g-moll
V.Vlasov: Svita (I stav)

5.    Amar Ramić (1996.)(Dislocirani studij glazbene umjetnosti Kreševo , FPMOZ – BiH)
C.Seixas: Sonata No.9
V.Semionov: Prophetic dream
A.Nagayev: Sonata op.13

6.    Danilo Mitić (1995.)(fakultet umetnosti-Niš)
D.Skarlati: Sonata D-dur k23
J.S.Bach: Preludijum i fuga g-mol
S. Gubajdulina: De Profundis

(PAUZA 20 MINUTA)


Xb kategorija (15:30 – 16:00)
1.    Filip Bozhinovski i Viktor Kuleski (2001.) (DMBUC „Ilija Nikolovski Luj“ Skopje – Makedonija)
S.Rachmaninoff: Italian Polka
A.Piazzolla: Libertango
V.Monti-I.Jashkevich: Czardas

2.    DUO Luka Simović i Jovan Tomić (2003.) (MŠ „Kosta Manojlović“ Zemun)
A.Tiškevič: U polju je breza stajala
F.Anđelis: Komastor



18:00 DODELA PEHARA I KONCERT LAUREATA

20:00 KONCERT – ROMANJKO VIKTOR ALEKSEJEVIČ (RUSIJA)

Поштовани родитељи,
У складу са актуелном ситуацијом и мерама прописаним од стране Владе Републике Србије, обавештавамо Вас да ће се пријаве за упис ученика у ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ „ПРЕДРАГ МИЛОШЕВИЋ“, школске 2020/2021.год. примати искључиво електронским путем.
Попуњене пријаве кандидата слати на мејл школе  Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.
Сви заинтересовани могу да се пријаве за следеће инструменте :
-    Клавир
-    Хармоника
-    Гитара
-    Виолина
-    Труба
-    Кларинет
Начин полагања пријемног испита и термин  (провере музичких способности),  који ће се реализовати када се буду стекли услови и у складу са прописаним мерама, биће накнадно објављен на сајту школе www.msk.edu.rs и званичној Facebook страници Музичка школа Књажевац.

© 2016 Основна музичка школа "Предраг Милошевић" - Књажевац